Quilty jsou pokrývky skládající se ze tří vrstev. Mají jednak dekorativní funkci (přehozy, obrazy), ale i užitkovou deky na běžné používání. Horní vrstva tzv, TOP je sešívaná z kousků látek a tvoří vzor. Prostřední vrstva je výplň ( rouno) a to buď polyester, bavlna, viskóza nebo vlna. Spodní strana je plátno, flanel, minky nebo mikroplyš. Všechny vrstvy jsou spojené prošitím, které má i dekorativní charakter. Podle typu výplně se odvíjí údržba těchto pokrývek.

Zobrazen 1. – 12. z 25 výsledků

Quilty jsou pokrývky skládající se ze tří vrstev. Mají jednak decorativní funkci (přehozy, obrazy), ale i užitkovou deky na běžné používání. Horní vrstva tzv, TOP je sešívaná z kousků látek a tvoří vzor. Protstřední vrtsva je výplň ( rouno) a to buď polyester, bavlna, viskóza nebo vlna. Spodní strana je plátno, flanel, minky nebo mikroplyš. Všechny vrstvy jsou spojené prošitím, které má i dekorativní charakter. Podle typu výplně se odvíjí udržba těchto pokrývek.

1. Hotové quilty

Jsou to kompletně dokončené výrobky včetně zadní strany a quiltování. Nevýhodou je, že pokud vám nevyhovuje materiál na zadní straně, ale líbí se vám vzor nemůžu s tím už nic dělat. Na druhou stranu vidíte jak výsledný quilt vypadá.

2. Topy k dokončení

Tato kategorie vznikla na základě zkušeností se zákazníky. Stává se mi, že zákazníkovi se líbí top quiltu, ale spodní strana mu nevyhovuje. Proto jsem se rozhodla, že budu také nabízet pouze topy (ušitá vrchní strana se vzorem). Zákazník si zvolí jak husté quiltování chce ( podle účelu) a jakou spodní stranu quiltu preferuje (mikroplyš, minky, flanel, bavlna). V podstatě si můžete zvolit dokončení quiltu na základě vašich individuálních požadavků.