Tento quilt byl pro mě opravdovou výzvou. Moje učitelka výtvarky ze ZUŠ mě poprosila o deku, která bude měkká a příjemná. Zároveň se v ní měla odrazit i její výtvarná činnost. Proto jsem jako první krok navštívila její výstavu ve Zvonici na Soláni. Potom jsem hledala v obchodech měkké a příjemné bavlněné platno na batikování. Zkoušela jsem nabatikovat barvy slunce. Nabatikovala jsem metry a metry látek, než jsem byla spokojená. Z této zásoby jsem potom žila docela dlouhou dobu.

Dalším krokem bylo zhotovení návrhu v počítači. Abych byla schopna deku ušít přes návrh jsem si udělala mřížku. Potom jsem postupně skládala látky k sobě a snažila se  dosáhnout výsledného efektu. Deku jsem nešila otrocky podle návrhu, ale byl mi vodítkem k dosažení stejného efektu.

Jako výplň jsem sehnala tlustý silanizovaný vatelín, který je krásně měkký, ale práce s ním je obtížná. Strašně klouže a nedrží na místě. Deku jsem quiltovala na rámu a zakomponovala do ní motivy spojené se sluncem. Když se dívám na tuto deku, chci oprášit tuto techniku a ušít si další v tomto duchu.